به نظر میرسه یه عده ای که من نمیدونم اقلیتن یا اکثریتن، هنوز متوجه نیستن چه اتفاقی افتاده.لازمه چند نکته رو بگم و بعد دوباره برم سراغ ماتم خودم.
اول اینکه یک سرباز شهید نشده کسی که ستون امنیت این مملکت بود، به شهادت رسیده. مثل اینکه حصار سرزمینتون رو ویران کرده باشند.
دوم همینطوری برای روحیه جنگاوری اسلحه نگرفته بره بجنگه، رفت ایستاد مقابل داعش که ویدیو های دسته جمعی سر بریدنشون رو طاقت نداشتید حتی نگاه کنید. همون داعشی بود که زنها رو به کنیزی می گرفت و بهم قرضشون میدادن برا ازدواج، همون داعشی بود که به فرانسه حمله کرد، جهان مات و مبهوت شد. همون داعشی بود که شب ها کابوسش رو میدیدین، همون داعش رو محو کرد. با وعده ای که درش تخلف نکرد.
سوم به خاطر نان نمی جنگید به خاطر اعتقاد به خاطر انسانیت جانش رو گذاشت کف دستش و رفت به میدان، رفت به خاطر"عدالت"، کدوم عدالت؟همون عدالتی که میگه تویی که تو خاورمیانه هستی حق امنیت نداری چون من آقای دنیا اینطور می خوام.چون می خوام اسلحه هام رو بفروشم، ثروت ک دست من باشه، که تو خاورمیانه ای کی هستی اصلا که حق حیات داشته باشی؟ هر کسی که تو رو از زیست عادلانه ای که سزاوارش هستی، محروم کنه جلوی عدالت ایستاده، چه داخل مرزها چه بیرون مرزها و تو اگر عادل زمانت رو نمیشناسی شک نکن که غافلی. اگر نمی تونی درست مرزهات رو مشخص کنی شک نکن که بیرون معادلات تاریخساز ایستادی. تو شبیه اون چیزی که همیشه فکر می کردی، میشی، نشدی! وا دادی عزیز من. وا دادی جلوی هرچیزی که به گوشت خوندن و جلوی چشمت به نمایش گذاشتن. اگر میبینی تکلیفت با این موقعیت مشخص نیست، قطعا بایستی بری با خودت خلوت کنی. چون اینجا اولش نیست، دیگه آخر قصه ست.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

نیازهای یک حسابدار Tina سیب زمینی شهرگوهران ↓ ↓ ↓ اپلیکیشن بدنسازمن↓ ↓ ↓ وی پی اس کرکی تلاشگر درمان زگیل تناسلی